Uģim Mežavilkam - 85

Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzejā (www.bauskasmuzejs.lv) 2014. gada 23. augustā tiks atvērta mākslinieka gleznu un karikatūru izstāde, kas būs skatāma līdz 30. septembrim. Muzeja darba laiki: otrdienās — piektdienās no plkst. 10. līdz 18., sestdienās, svētdienās — no plkst. 10. līdz 16., pirmdienās muzejs slēgts.

Tiek gatavots publicēšanai Uģa Mežavilka autobiogrāfiskais romāns Zvaigžņu stunda, kuru mākslinieks veltījis savai mātei Alīdai Eleonorai. Iecerēts, ka šis darbs tika nodots atklātībai 2009. gadā, kad Uģim Mežavilkam apritētu 80. Šajā izdevumā paredzēts apkopot arī laikabiedru atmiņas un arhīvu dokumentus, tajā būs arī krāsainas gleznu un karikatūru reprodukcijas.

izstādes fotoNo 2007. gada 13. novembra līdz 1.decembrim Dubultos, Aspazijas mājā notika izstāde „Nezināmais Uģis Mežavilks. Rudens ainavas“. Tajā bija aplūkojamas 16 gleznas, kas tapušas laika posmā no 1970. gadu sākuma līdz 1992. gadam. Ekspozīcijas centrā bija lielformāta gleznojums „Kompozīcija ar pašportretu“, pārējās gleznas — tradicionālajā eļļas glezniecības tehnikā tapušas ainavas. Izstādes atklāšanas pasākumā piedalījās Uģa Mežavilka draugi un kolēģi Aleksandrs Stankēvičs, Andrejs Skailis, Andris Kolbergs, kā arī Jūrmalas mākslinieki un mākslas draugi.